با هدف تحقق #رتبه_بندی_شهرهای_هوشمند_ایران، نشست‌های ارزیابی اقدامات شهرهای ایران توسط مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران (هاب شهر هوشمند) در حال برگزاری است.

اولین نشست به ارزیابی #مشهد_هوشمند اختصاص داشت که مفتخر بودیم در خدمت آقای دکتر بدیع (مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد)، آقای دکتر زهدی (معاون اسبق هوشمندسازی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد)، نمایندگان مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران و ریاست جمهوری بودیم.

مشهد از حدود دهه ۱۳۸۰ شمسی اقداماتی در حوزه هوشمندسازی مشهد انجام داده ‌و در رویدادهای معتبر جهانی همچون #WeGO و نمایشگاه شهر هوشمند کره جنوبی جوایز ارزنده‌ای کسب کرده است.
‌‌
پ.ن ۱: مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران، با توجه به حرکت اکثر شهرهای ایران به سمت #تحول_هوشمند و لزوم رتبه‌بندی فعالیت‌ها و اقدامات مختلف شهرها و سازمان‌های مختلف ایران و همچنین در راستای چشم‌انداز خود و تبدیل شدن به مرجعیت کلیه امور مرتبط با شهر هوشمند در سطح ملی، سامانه #رتبه_بندی_شهرهای_هوشمند_ایران را بعنوان یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های خود، از اول دی ماه سال ۱۳۹۹ به صورت کشوری آغاز و در مهرماه ۱۴۰۰ این سامانه به صورت کامل توسعه داده شده و همزمان با اولین بزرگداشت #روز_ملی_شهر_هوشمند در ۴ آذرماه ۱۴۰۰ رونمایی شده است.

پ.ن۲: سایر شهرها نیز در حال ارزیابی هستند و در دومین بزرگداشت روز ملی شهر هوشمند در آذرماه ۱۴۰۱، #جایزه_ملی_شهر_هوشمند به شهرهای برتر و پیشرو اهدا خواهد شد.
‌‌
‌www.scrci .com
‌‌
#مرکز_تحقیقات_شهر_هوشمند_ایران #دانشگاه_تهران #شهر_هوشمند #شهرهوشمند #هوشمندسازی #روز_ملی_شهر_هوشمند #شاخص #رتبه_بندی #رتبه_بندی_شهرهای_هوشمند_ایران #ایران #ایران_هوشمند
‌‌‌
#SmartCityResearchCenterofIran #scrci #smartcitynationalday #universityoftehran #smartcity #smartcities #indicators #rank #ranking #iransmartcitiesranking #iran #smartiran