با توجه به گسترش روزافزون جمعیت شهرنشینی و همچنین پیچیده‌تر شدن مدیریت شهرها، حرکت به سمت شهرهای هوشمند دیگر یک انتخاب نیست، بلکه الزام است. از این رو و با شروع حرکت اکثر شهرهای ایران به سمت هوشمندسازی و لزوم توجه به مباحث مختلف این حوزه همچون بررسی نمونه‌های موردی در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی و به‌اشتراک‌گذاری تجربیات و دستاوردها و بررسی چالش‌ها و مسیر پیشروی شهرهای هوشمند با رویکرد ایرانی، روز ملی شهر هوشمند این فرصت را فراهم خواهد آورد تا بازیگران حوزه شهر هوشمند (سازمان‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌های #دانش_بنیان، شرکت‌های #خلاق، محققین، متخصصین و سایر بازیگران این حوزه) گردهم آیند و تحقق #ایران_هوشمند با رویکرد بومی ایرانی را تسهیل و تسریع بخشند.

مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران، در راستای چشم‌انداز خود و تبدیل شدن به مرجعیت کلیه امور مرتبط با شهر هوشمند در سطح ملی و با همکاری دانشگاه تهران و همچنین بزرگداشت #فارابی (نظریه‌پرداز #آرمان_شهر)، روز ملی شهر هوشمند را ثبت کرده است‌.

به همین منظور، اولین بزرگداشت روز ملی شهر هوشمند در تاریخ ۴ آذرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

همانطور که اطلاع دارید، رویداد سال گذشته به دلیل شرایط پاندمی #کرونا لغو گردید و ان شا الله امسال اولین دوره این رویداد برگزار خواهد شد.

از تمامی فعالین و بازیگران حوزه شهر هوشمند و تحول هوشمند دعوت می‌گردد آمادگی خود را در برگزاری رویداد اعلام نمایند.
‌‌‌
#مرکز_تحقیقات_شهر_هوشمند_ایران #تحول_هوشمند #تحول_دیجیتال #دانشگاه_تهران #شهر_هوشمند #شهرهوشمند #هوشمندسازی #روز_ملی_شهر_هوشمند_۱۴۰۰ #روز_ملی_شهر_هوشمند_۲۰۲۱ #آرمان_شهر
‌‌‌
#SmartCityResearchCenterofIran #smarttransformation #digitaltransformation #scrci #smartcitynationalday #scnd #scnd2021 #scnd1400 #universityoftehran #smartcity #smartcities #utopia