• برنامه جهت راه اندازی اولین داروخانه هوشمند و مکانیزه کشوری در ارومیه

در این روش شهروندان بسته به سیستم عامل و نوع گوشی موبایل خود، برنامه را نصب می‌کند .پس از آن با خرید اعتبار و انتخاب خیابان، عملیات پارک را انجام می‌دهد. در صورت اتمام اعتبار، از طریق خود اپلیکیشن و درگاه اینترنتی، امکان خرید اعتبار و مشاهده گزارش‌های خرید وجود دارد. از طریق وبسایت نیز دسترسی به پنل کاربر جهت مدیریت و دریافت گزارشات ایجاد شده است.

  • ایستگاه های اتوبوس هوشمند در ارومیه

محمد حضرت پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این 38 ایستگاه در مسیر رفت و برگشت مسیر ویژه مدرس- بهداری که جنوب شهر ارومیه را از طریق بافت مرکزی شهر به غرب این شهر وصل می کند، به امکانات هوشمند تجهیز می شود.

وی اضافه کرد: طرح هوشمندسازی اتوبوس های شهری ارومیه جزو برنامه های مدیریت شهری ارومیه است که پس از مطالعه، فراخوان و انتخاب سرمایه گذار به مرحله عقد قرارداد رسیده است.

وی بیان کرد: با اجرای طرح هوشمندسازی ایستگاه های اتوبوس، مسافران از داخل ایستگاه می ‌توانند زمان ورود اتوبوس‌های بعدی را متوجه شوند.

شهردار ارومیه ادامه داد: روی اتوبوس ها GPS و در ایستگاه ‌ها نیز رایانه هایی نصب شده تا اطلاعات مربوط به زمان رسیدن اتوبوس‌ها به همراه مسیریاب در معرض دید مسافران قرار گیرد.

حضرت پور گفت: شهروندانی که در ایستگاه ها حاضر هستند، می توانند با استفاده از رایانه اطلاعات سفر را دریافت کنند.

وی افزود: روی تابلوهای دیجیتال به صورت هوشمند زمان رسیدن اتوبوس و سایر اطلاعات خطوط درج می شود که این اطلاعات شامل شماره خط، مسیر حرکت اتوبوس‌ها به اضافه نقشه آن منطقه است.

به گزارش ایرنا، هوشمندسازی ایستگاه های اتوبوس در شهرهای پرجمعیت کشور اجرایی شده است. بیش از 300 دستگاه اتوبوس در داخل شهر ارومیه فعال است.