نرم افزار سفارش آنلاین تاکسی قونقا

تاکسی آنلاین قونقا (اولین نرم افزار سفارش تاکسی در تبریز) یک سیستم هوشمندِ درخواست تاکسیِ مبتنی بر اینترنت در تبریز است که کاربران می توانند بدون نیاز به تماس تلفنی یا دادن آدرس به موقعیت مکانی خود، هرجایی از شهر که باشند، تاکسی درخواست کنند.

نقشه جامع شهر هوشمند تبریز

سامانه شهربان

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تبریز، سامانه شهربان به عنوان سامانه ارتباطات مردمی شهر تبریز با هدف گسترش ارتباطات مردمی با شهرداری تبریز بر روی بستر موبایل توسط این سازمان در حال تولید و پیاده سازی می باشد.

این برنامه (اپلیکیشن) قابلیت نصب بر روی تمامی گوشیهای دارای سیستم عامل اندروید می باشد و شهروندان می توانند با نصب و راه اندازی این اپلیکیشن بر روی گوشی های خود هرگونه نظرات و درخواست های مبتنی بر خدمات شهری را از این طریق به صورت تصویری با ارسال عکس به شهرداری تبریز ارجاع داده و این فرآیند به صورت اتوماتیک بر روی سامانه 137 شهرداری تبریز ثبت و در سریعترین زمان ممکن پاسخ و گزارش عملکرد اتفاق افتاده از طریق همین سامانه به شهروند ارسال می گردد.

در زمان ثبت اطلاعات درخواست از سوی شهروندان بر روی این برنامه تحت موبایل، یک شماره پیگیری به درخواست اختصاص یافته و ثبت کننده درخواست (شهروند) می تواند با استفاده از این شماره پیگیری از وضعیت مراحل درخواست خود اطلاع کسب کرده و پیگیری های لازم را انجام دهد.

سامانه شهرنما

این پروژه از کنار هم قرار گرفتن تصاویر 360 درجه تهیه شده  از کل معابر محدوده مناطق شهرداری تبریز می باشدکه این عملیات شامل دو بخش عملیات عکس برداری در سطح معابر ماشین رو که با نصب دوربین های مخصوص روی خودرو انجام یافته  و عکس برداری در سطح معابر پیاده رو که با دوربین هایی بر روی کوله پشتی و حرکت آن در معابر شهر تبریز اقدام به برداشت نموده اند.

مهندس پاک نهاد مدیر عامل سازمان در راستای اتمام این پروژه اعلام کرد : این پروژه به ما این امکان را میدهد بدون مراجعه حضوری به همه مناطق شهر تبریز بخصوص محدوده های حاشیه نشین شهر با مکانهای شیب تند و یا معابر دارای پله و… را بصورت مجازی بازدید، بررسی و در سطح مدیریتی تصمیماتی اتخاذ نماییم.

ایشان همچنین اعلام کرد: این پروژه در تاریخ 10/2/93 شروع به عکسبرداری از معابر سطح شهر تبریز نمود و در مدت زمان کمتر از هشت ماه مسیری بالغ بر 5000 کیلومتر را پیمایش نموده به اتمام رسید.

ایشان همچنین تسریح کرد : با توجه به اینکه با استفاده از سیستم های مکان یاب نظیر   ,GPS RTK  امکان ثبت مختصات مکانی دوربین در لحظه عکسبرداری وجود دارد و همچنین زمان عکسبرداری نیز قابل ثبت می باشد از این رو در بسیاری از موارد می توان از طریق این عکس ها روند تغییرات در شهر را بررسی نمود.

مهندس پاک نهاد در ادامه به اهم کاربردهای تصاویر360 درجه به شرح زیر اشاره نمودند :

– به‌روزرسانی اطلاعات مکاني و توصیفی نقشه‌های شهری بدون نیاز به گردش فیزیکی در سطح شهر

– مشاهده و بررسی روند تغییرات شهر

– برداشت سريع المان‌های شهری مانند عوارض مبلمان شهری، حمل و نقل وترافیک ، پارکها و فضاي سبز و…

– کاهش بازديدهاي کارشناسي بصري

– تشخيص مغايرتهاي کاربري، پيشروي هاي غير مجاز در ساخت و سازها

– مديريت سوانح و بحران و …

در پایان مهندس پاک نهاد خاطر نشان کرد : با استفاده از این پروژه در فازهای بعدی که در حال انجام می باشد میتوان ثبت مکان و جستجوی معابر و اماکن و …را به ما خواهد داد و همچنین از این پروژه میتوان در سیستمهای مختلف مکان مرجع نیز استفاده و بهره برداری نمود.

ماموران فنی هوشمند (مامور بازدید)

ثبت الکترونیکی اطلاعات ملکی همزمان با بازدید مامور فنی به صورت پایلوت در شهرداری منطقه 4

به گزارش امور ارتباطات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، طرح بازدید ماموران فنی با استفاده از تبلت يكي از سياست‌هاي توسعه خدمات شهرداری و شهر الكترونيك است كه در اين راستا سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف ايجاد و توسعه خدمات شهرداری الكترونيك و تامين رضايت شهروندان و در نهايت تسهیل نظام مديريت شهري، اجراي اين طرح را در دستور كار قرار داده است.

فیضی با عنوان این مطلب گفت: با تلاش کارشناسان حوزه پشتیبانی سیستم شهرسازی معاونت شهر هوشمند و همچنین معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز سرویس تبلت بازدید ماموران فنی در سیستم یکپارچه شهرسازی راه اندازی شده، بطوریکه در گذشته ماموران فنی در زمان بازدید مشخصات ملک را به صورت کاغذی برداشت کرده و سپس به صورت دستی اطلاعات جمع آوری شده را در سیستم شهرسازی وارد می کردند و پس از انجام این امورات امکان گردش کار پرونده شهروند فراهم می شد؛ ولی با بهره مندی از تبلت همراه، سرویس جدید سیستم یکپارچه شهرسازی این امکان را می دهد تا اطلاع رسانی بازدید به مامور فنی در زمان تشکیل پرونده توسط شهروند در محل دفاتر پیشخوان دولت به صورت کاملا الکترونیکی ارسال شده و ماموران فنی پس از حضور در محل، اطلاعات بازدید خود را به صورت آنی و آنلاین در سامانه وارد نموده و شهروندان نیز از مزایای این تسریع در گردش کار پرونده خود بهره مند گردند.

وی در ادامه گفت : در حال حاضر سرویس ذکر شده با همکاری و مساعدت شهردار محترم منطقه 4 کلانشهر تبریز به صورت پایلوت در حال بهره برداری است و از قابلیت های این سرویس میتوان به: ثبت اطلاعات عرصه و اعیان در محل ملک، رسم کروکی در محل، عدم ورود اطلاعات بازدید قبل از حضور در مکان، آپلود تصاویر در سیستم شهرسازی، ارسال پیام به مامور بازدید زمان اعلام مامور بصورت آنلاین اشاره نمود.