به گزارش روابط مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران، این تفاهم نامه همکاری توسط دکتر امین فرجی رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران و دکترسید بابک مظفری معاون فناوری و نوآوری واحد علوم و تحقیقات، با هدف استفاده از توانایی‌های علمی و توسعه همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی، فناوری و تولیدی در جهت استمرار ارتباط سازمان یافته و به منظور برطرف نمودن نیازهای متقابل امضاء شد.

براساس این گزارش، همکاری در پروژه‌های مرتبط با حوزه‌های فعالیت، همکاری در راستای توسعه شهر هوشمند در شهرهای ایران، همکاری در حوزه اجرای پروژه‌های اینترنت اشیاء، توسعه دانش بومی در حوزه شهر هوشمند، همکاری در راه‌اندازی مراکز نوآوری در حوزه شهر هوشمند و طراحی و اجرای نرم‌افزارها، داشبوردها و پلتفرم‌های اینترنت اشیاء و شهر هوشمند در ایران از موضوعات قابل توجه در این تفاهم نامه همکاری است.
همچنین همکاری در زمینه برگزاری کارگاه‌ها، رویدادها، نمایشگاه، دوره‌ها و وبینارهای آموزشی مرتبط و ایجاد ظرفیت‌های آموزشی برای رشد و به روز نگهداشتن سطح علمی و فنی اعضاء، امکان استفاده از فضاهای دانشگاه، بهره‌مندی از ظرفیت شتاب‌دهنده‌های تخصصی دو طرف به منظور هدایت استارتاپ‌ها و جذب سرمایه از دیگر موضوعات قابل توجه در این تفاهم نامه است.
همکاری در راستای ترویج هرچه بهتر و بیشتر فعالیت‌های طرفین در فضای واقعی و مجازی، همکاری در تولید محتوا، کتب، مقالات و نشریات مرتبط با حوزه‌های مشترک و استفاده از ظرفیت‌های متقابل و استفاده از ظرفیت منتورینگ طرفین در توسعه محصولات و طرح‌های برتر و شناسایی شده در رویدادها از موضوعات مطرح شده در این سند همکاری است.

در این جلسه آقای مهندس قریبی، آقای دکتر مقدسی، آقای دکتر سلیمانی مهر، آقای دکتر بابایی و سایر عزیزان از دو مجموعه حضور داشتند.