تفاهم مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران دانشگاه تهران و گروه فن آوا برای ساختن ایران هوشمند

دکتر فرجی رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران دانشگاه تهران و مهندس خزایی مدیرعامل شرکت فن آوا ماهواره به نمایندگی از گروه فن آوا ماهواره برای هوشمندسازی شهرهای ایران تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

بر اساس این تفاهم مقرر شده این دو مجموعه از طریق استقرار دانش بومی با کمک فناوری مکان محور، رصدهای پهپادی و ماهواره ای و توسعه سامانه‌های مرتبط با حوزه‌های شهر هوشمند و تحول هوشمند برای مدیریت هوشمند، توسعه شهر هوشمند گام های عملیاتی بردارند.

دکتر فرجی رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران در حاشیه امضاء این تفاهم نامه با ابراز امیدواری از آغاز همکاری با گروه فن آوا عنوان کرد:

امید است در قالب این همکاری، گروه فن آوا بتواند در نظارت هوشمند بر ساخت وسازها از طریق حریم شهرها و بروزرسانی نقشه های پایه شهری بزرگ مقیاس، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در ارائه نقشه¬ها و تصاویر ماهواره¬ای و هوایی در قالب پلتفرم اختصاصی و دیتاسنتر به این مرکز و شهرداری های کشور یاری رساند.

مهندس خزایی مدیرعامل شرکت فن آوا ماهواره با اعلام این خبر گفت:

همکاری فن آوا ماهواره و مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران در راستای اجرای پروژه‌های اینترنت اشیاء، رایانش ابری و هوشمندسازی اماکن، مراکز و ساختمانها و همکاری در طراحی زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI)،ممیزی املاک و معابر شهری و حمل و نقل هوشمند و مدل سازی و شبیه سازی شهری سه بعدی خواهد بود.

همکاری دو مجموعه در زمینه برگزاری کارگاه‌ها، رویدادها، نمایشگاه، دوره‌ها، بوت‌کپ، دوره‌های مهارت‌محور و وبینارهای آموزشی مرتبط و ایجاد ظرفیت‌های آموزشی و تربیت شهروند هوشمند از دیگر محورهایی است که مورد تاکید قرار گرفته است.