چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته آسیا «Asia Logitrans Expo ۲۰۱۹ » پس از سه دوره برگزاری موفق با حمایت وزارت راه و شهرسازی، سازمان جهانی راه، سازمان‌ها، نهادها، انجمن‌ها و اتحادیه‌های صنفی و بخش خصوصی از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۸ هم‌زمان با آغاز هفته حمل و نقل در مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار گردید.

“کارگاه تخصصی فرودگاه هوشمند، مرکز ثقل حمل و نقل چندجانبه” به همت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با حضور جمعی از مدیران صنعت هوانوردی کشور و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و الکترونیک ساعت ١٠:٣٠ الی ١٣ روز دوشنبه 25 آذرماه 1398 در سالن همایش مصلی امام خمینی (ره) برگزار گردید.

پنل تخصصی فرودگاه هوشمند، مرکز ثقل حمل و نقل چند حالته

پنل تخصصی فرودگاه هوشمند، مرکز ثقل حمل و نقل چند حالته در حاشیه چهارمین چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته در شبستان مصلی امام خمینی (ره) برگزار گردید.

اعضای پنل

  • سید محد هاشمی: مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و بررسی‌های آماری
  • علی قادری: مدیر کل مخابرات و فناوری‌ اطلاعات هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
  • مجید یارندی: مدیر کل مخابرات و فناوری‌ اطلاعات هوانوردی
  • کامبیز شجاعی نیک: مدیرعامل الیت آریا جم
  • پژمان امید مقدمی: مدیر کل دفتر شهر فرودگاهی الکترونیکی امام خمینی
  • امین قریبی: هم بنیان‌گذار حوالی – پژوهشگر حوزه شهر هوشمند
  • غلامحسین خائف: دبیر کمیته فناوری اطلاعات
  • سعید گودرزی: کارشناس فناوری اطلاعات فرودگاهی

در این پنل که مباحثی همچون هوشمندسازی، قرودگاه هوشمند، حمل و نقل هوشمند و راه‌های رسیدن به فرودگاه هوشمند مطرح شد، مهندس امین قریبی در خصوص پارامترهای هوشمندی شهرها و حمل و نقل صحبت کرد.

ایشان در ابتدا در خصوص تفاوت‌های مطرح بین شهر هوشمند و شهر الکترونیک مواردی را مطرح کردند و نمونه‌های موفق در سطح جهان را برشمردند. سپس به برخی از تعاریف شهر هوشمند اشاره کردند و عنوان کردند که چرا شهرها به هوشمندی نیاز دارند. پالش اساسی که شهرها را به سمت شهر هوشمند کشانده است، بجث افزایش جمعیت و افزایش جمعیت شهرنشینی است که طبق آمارهای جهانی تا سال 2050 بیش از 80 درصد مردم جهان در شهرها ساکن خواهند بود. مسائلی همچون مدیریت شهری و مدیریت حمل و نقل باعث این شده است که شهرها به فکر پیاده‌سازی شهرهای هوشمند و مدیریت هدفمند شهر بشوند.

ایشان همچنین به نمونه‌های موفق جهانی در حوزه فرودگاه هوشمند اشاره کردند و این نکته را بیان کردند که تنها نمونه برداری (Copy) از نمونه‌های موفق خارجی صحیح نبوده و باید بر اساس نیازها و فرهنگ جامعه ایرانی، پروژه‌های موفق خارجی در ایران بازتعریف شوند.

 

منبع