10 برترین بخش‌های اینترنت اشیا در آخرین به روزرسانی بانک اطلاعاتی بر اساس رتبه‌بندی 2018 انجام گرفته است و حاوی تعداد زیادی از بینش‌های پنهان شده داده‌ها است که دوست داریم برخی از آنها را در این مقاله با شما به اشتراک بگذاریم.

بر اساس نتایج 10 بخش برتر اینترنت اشیا در سال 2018، بیشتر پروژه‌های اینترنت اشیا که شناسایی شده است در حوزه شهر هوشمند (367 پروژه) و پس از آن صنعت متصل (265) و پروژه‌های مرتبط ساختمان متصل (193) قرار دارند. آمریکا بیشتر این پروژه‌ها را تشکیل می‌دهد (45٪) و پس از آن اروپا (35٪) و آسیا (16٪). در هنگام مشاهده بخش‌های مختلف اینترنت اشیا و مناطق تفاوت‌های زیادی وجود دارد. اکثر پروژه‌های شهر هوشمند در اروپا (45٪) واقع شده‌اند، در حالی که آمریکا، به ویژه آمریکای شمالی، در بخش سلامت (55٪) و بخش اتومبیل‌ (54٪) فعالیت بیشتری دارد. منطقه آسیا / اقیانوس آرام از نظر پروژه‌های کشاورزی هوشمند (31٪) قوی است.

ادامه از بخش اول:

4- اتومبیل‌های متصل: برجسته‌ترین اپلیکیشن‌های این بخش مربوط به حوزه تشخیص خرابی وسیله نقلیه و مدیریت ناوگان هستند

تعداد پروژه‌های این بخش نسبت به سال 2016، بیش از دوبرابر رشد داشته است که بیشترین تمرکز روی تشخیص خرابی وسیله نقلیه (77٪) و راه‌حل‌های مدیریت ناوگان (57٪) است.

5- سایر یافته‌های قابل توجه

  • فناوری اتصال کم مصرف (LPWAN) به سرعت در حال ظهور است.

7٪ از کل پروژه‌های اینترنت اشیا شناسایی شده از فناوری جدید و آینده اتصال LPWA استفاده می‌کنند. 64٪ این پروژه‌ها بر روی شهر هوشمند متمرکز شده‌اند و سایرین روی کشاورزی هوشمند و انرژی هوشمند متمرکز شده‌اند.

 

  • بیشتر سرمایه‌گذاری‌های پروژه‌های اینترنت اشیا بر کاهش هزینه تمرکز دارند.

مبحث اصلی ارزش برای بیشتر پروژه‌های شرکت اینترنت اشیا صرفه جویی در هزینه (54٪) است. تنها 35٪ پروژه‌های اینترنت اشیا برای افزایش درآمد استفاده می‌شوند (به عنوان مثال، با ارائه محصولات و خدمات جدید مرتبط با اینترنت اشیا). 24٪ پروژه‌ها نیز، ایمنی کلی را افزایش می‌دهند (به عنوان مثال، با ارائه سیستم‌های نظارت پیشرفته با هشدارها و اعلان‌ها در زمان واقعی).

 

  • تعداد مشاغل سازمانی اینترنت اشیا رو به افزایش است

اگرچه تعداد 1600 پروژه اینترنت اشیا قطعاً کامل نیست، اما تحلیل‌ها نشان می‌دهند که تعدا کل پروژه‌های اینترنت اشیا در سطح جهان همچنان محدود است و با توجه به نتایج و حتی در نظر گرفتن پروژه‌های اعلام نشده، تعداد کل پروژه‌ها در حدود 10،000 الی 30،000 پروژه است.

 

6- موارد سرگرم‌کننده

سرانجام ، برای لذت بردن از اینترنت اشیا، در اینجا پروژه‌های غیرمعمول‌تر وجود دارد که در طول تحقیق شناسایی شده‌اند:

  • یک پروژه حفاظت بسیار جالب در اسکاتلند با استفاده از برچسب‌های سنجش از راه دور هوشمند با فناوری NB-IoT برای ردیابی و نظارت
  • در آن طرف جهان در آمریکای شمالی، راه‌حل‌های نظارت بر گردباد با هشدارهای پیش‌بینی‌شده برای ساکنان مناطق خطر
    از آنجا که تغییر اقلیم در حال حاضر موضوعی داغ است ، پروژه‌ مانیتورینگ کیفیت هوای قابل حمل (Smogmobile) در لندن در حال اجرا است که دارای حسگرهایی است که می‌توانند گازهای گلخانه‌ای مانند CO2، متان،ازن، دی اکسید نیتروژن و آلاینده‌های ذرات کوچک را که تاثیرات مضری بر روی سلامتی دارد را اندازه گیری کنند.
  • و در نهایت، ناسا از ربات‌های (Robonauts) متصل برای آزمایش کیفیت هوا در فضا استفاده می‌کند.

منبع