پنجمین جشنواره ملی از ایده تا بازار، با رویکرد ایده‌های نوآورانه و کسب و کارهای نوپا توسط پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران، پنجمین جشنواره ملی از ایده تا بازار، با هدف حمایت از کارآفرینی و اشتغال دانشجویان و فارغ‌التحصیلان سراسر کشور، ۲۵ بهمن ماه 1399 توسط پردیس فارابی دانشگاه تهران، مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران و با همکاری صندوق کارآفرینی امید برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، 25 دی ماه امسال آخرین مهلت ارسال طرح‌ها و ایده‌ها و ۲۵ بهمن زمان اعلام نهایی طرح ها و ایده های برگزیده است.

این جشنواره از سال 1394 توسط دانشکده مدیریت پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار می‌گردد. براساس تفاهم‌نامه بین صندوق کارآفرینی امید، دانشگاه تهران (پردیس فارابی) و مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران، به طرح‌های کسب‌و‌کاری که توسط کمیته علمی جشنواره تایید شود، تسهیلات حمایتی اعطا می‌گردد. در واقع این جشنواره فرصتی فراهم می‌کند تا پروسه اعطای تسهیلات صندوق کارآفرینی تسهیل شده و صندوق کارآفرینی امید بسیاری از مراحل مصوب برای پرداخت تسهیلات را در مورد طرح‌های منتخب این جشنواره را اجرایی‌ننماید. این جشنواره تا کنون چهار دوره برگزار شده و اکنون پنجمین دوره آن در حال برگزاری می‌باشد.

بر اساس اعلام دانشگاه تهران و مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌گاه جشنواره https:/ /itm.ut.ac.ir مراجعه کنند.